Anasayfa Gazete Peyik 2.Sayfa Dünya Zarrab çapraz sorguda
Zarrab çapraz sorguda

Zarrab çapraz sorguda

Reza Zarrab, New York’ta görülen davanın altıncı gününde savunma avukatlarının sorularını yanıtlamaya devam ediyor. Zarrab, davanın sanığı Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın tutuklandığını duyduğunda “şoke olduğunu” söyledi.

ABD’nin İran’a yönelik ambargosunu deldiği iddiasıyla tutuklanan ve ilerleyen süreçte tanık statüsüne geçen Türkiye ve İran vatandaşı iş adamı Reza Zarrab’ın, eski Halkbankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın tek sanık olarak yargılandığı davadaki çapraz sorgusu devam ediyor.
‘ATİLLA’NIN OFİSİNE HİÇ GİTMEDİM’
Mahkeme salonunda, savunmaya ait bir ses kaydı çalındı. Ses kaydının, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Zarrab ve Atilla’nın yaptığı bir toplantının ardından, Zarrab ve Aslan’ın yaptığı bir telefon konuşmasına ait olduğu belirtildi.
Bu arada Zarrab’a Atilla’nın ofisine hiç gitmediniz, değil mi? diye soruldu. Zarrab ise “Hayır efendim, binanın hangi katında olduğunu bile bilmiyorum” diye yanıtladı.
ZARRAB: ALT DÜZEY HALKBANK ÇALIŞANLARININ BİR ŞEYDEN HABERİ YOKTU
Mahkeme salonunda çalınan bir telefon kaydının ardından, Savunma avukatı Cathy Fleming, kadın bir Halkbank çalışanıyla yapılan bu telefon konuşmasında, Zarrab’ın yaptıkları işlerle ilgili olarak Halkbank çalışanına yalan söylediğini belirtti.
Zarrab kadın çalışanı yanlış yönlendirdiğini kabul etti ve “alt düzey çalışanların ne yaptıklarını hiç bilmediklerini” söyledi.
Zarrab daha sonra, “Tabi ki İran Ulusal Petrol Şirketi NIOC ile ilgili bir işlem olduğuna girmedim. Zaten telefonda hiç açık konuşmazdık. Bayan Mehtap bu konuda hiçbir şey bilmiyordu. Sadece üst düzeyin haberi vardı” diye devam etti.

●Haber kaynağı için tıklayınız…mezopotamyaajansi.com


●Gazete Peyik haber sayfaları  için tıklayınız…


Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Pirha Yazarlarımız