Anasayfa Gazete Peyik 2.Sayfa Aleviler Maraş Katliamı mağduruyken yargılanan Özer: Esas sanıklar aklandı-VİDEO
Maraş Katliamı mağduruyken yargılanan Özer: Esas sanıklar aklandı-VİDEO

Maraş Katliamı mağduruyken yargılanan Özer: Esas sanıklar aklandı-VİDEO

● Maraş Katliamı mağdurlarından İsveç Alevi Federasyonu ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu yöneticisi Zeynel Özer, geçmişte mağdurken Maraş Katliamı davasından yargılandığını ve bugünkü hukuki süreçte gerçek suçluların aklandığını belirtti.  

19-24 Aralık 1978’de gerçekleştirilen Maraş Katliamı’nın 39. yılı yaklaşırken, katliamın mağdurlarından İsveç Alevi Federasyonu ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu yöneticisi Zeynel Özer, katliama ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“GERÇEK SORUMLULAR AKLANDI”

Maraş’ta doğup büyüyen Özer, katliamın mağdurlarından olduğu halde Maraş Katliamı davasında yargılandığını belirtti. Hukuki süreçte katliamın gerçek sorumlularının aklandığının altını çizen Özer, “Özellikle o dönemden sonra katliamın ele başlarından olan Ökkeş Kenger milletvekili seçildi, ondan sonra İnsan Hakları Komisyonu Başkanı oldu. Yani öyle bir süreçten geçiyoruz” şeklinde konuştu.

“BİZİM ÜZERİMİZE YIKILMAK İSTENDİ”

7,5  yıl cezaevinde kaldığını söyleyen Özer, davaların kendilerinin üzerine yıkılmak istendiğini, ancak davaların çöktüğünü belirterek “Esas sanıklar belli oldu fakat onlar şu veya bu biçimde o hak ettikleri cezayı almadılar” dedi.   


●Haber kaynağı için tıklayınız…pirha.net


●Gazete Peyik haber sayfaları  için tıklayınız…


Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Pirha Yazarlarımız