Anasayfa Gazete Peyik 2.Sayfa Siyaset F Oturumu’nda Cemil İvrendi’nin serbest bırakılması istendi-VİDEO
F Oturumu’nda Cemil İvrendi’nin serbest bırakılması istendi-VİDEO

F Oturumu’nda Cemil İvrendi’nin serbest bırakılması istendi-VİDEO

 İHD İstanbul Şubesi’nin düzenlediği 316’ncı “F Oturumu”nda hasta tutuklu Cemil İvrendi’nin sağlık koşullarının sağlanması talep edildi. İvrendi’nin kızı Dilan İvrendi, “Babam tahliye dilenmiyor. İnsani haklarını istiyor” dedi.

Tarsus 1 No’lu T Tipi Cezaevinde tutulan ve politik tutuklu olduğu için Cemil İvrendi’nin siyasi gerekçelerle serbest bırakılmadığını dile getiren Arcan, İvrendi’nin durumunu şu şekilde özetledi:

“1994 yılından bu yana özgürlüğü kısıtlanmıştır. 24 yıllık hapis hayatının yaklaşık 16 yılında çok ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmıştır. Türkiye’nin pek çok hapishanesine sürgün edilen İvrendi, şimdiye kadar tespit edebildiğimiz 14 farklı hapishaneye götürülmüştür. 2002 yılında açık kalp ameliyatı olduktan sonra kendisine sürekli kullanması için verilen kan sulandırıcı ilaçlar ve yüksek tansiyon ilaçları nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşamaya başlar. Bu ilaçlardan sonra makat bölgesinde yumurta büyüklüğünde yara oluşup, sık sık kanamalar olur. Dayanılmaz ağrılarla 2008 yılında Erzurum Devlet Hastanesinde ameliyat edilir. Bu ameliyat sonrası hem yarası kapanmaz hem de kanama olayı devam eder. 1964 doğumlu İvrendi, kanamaların artması ile kadın pedi kullanır duruma gelir ve 2015 yılında götürüldüğü Eskişehir Devlet Hastanesi tarafından anal fistül takılır.


●Haber kaynağı için tıklayınız…Pirha.net


●Gazete Peyik haber sayfaları  için tıklayınız…


Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Pirha Yazarlarımız