Anasayfa Gazete Peyik 4.Sayfa Sanat Cannes Film Festivali’nin Cinefondation ve Kısa Film bölümünde yarışacak yapımlar açıklandı
Cannes Film Festivali’nin Cinefondation ve Kısa Film bölümünde yarışacak yapımlar açıklandı

Cannes Film Festivali’nin Cinefondation ve Kısa Film bölümünde yarışacak yapımlar açıklandı

● 71. Cannes Film Festivali’nin Cinefondation ve Kısa Film bölümünde yarışacak filmler açıklandı.

Bu yıl 71’ncisi düzenlenecek olan Cannes Film Festivali’nin Cinefondation ve Kısa Film bölümlerinde yarışacak filmler belli oldu.

Bu yıl 8-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin programı ise yarın açıklanacak.

Filmloverss’ta yer alan habere göre jüri başkanlığını Bertrand Bonello’nun üstlendiği bölümlerde yarışacak olan filmler şöyle:

Kısa Film bölümü

3943 kısa film arasından finale kalan 8’inden bir tabesi 19 Mayıs’ta Altın Palmiye kazanacak. Finale kalan 8 film şöyle:

  • Gabriel – Oren Gerner / Fransa, 15 dakika
  • Judgement – Raymund Ribay Gutierrez / Filipinler, 15 dakika
  • Caroline – Celine Held, Logan George / Amerika, 12 dakika
  • Tariki (Umbra) – Saeed Jafarian / İran, 14 dakika
  • III – Marta Pajek / Polonya, 12 dakika
  • Duality – Masahiko Sato, Genki Kawamura, Yutaro Seki, Masayuki Toyota, Kentato Hirase / Japonya, 14 dakika
  • On the Boarder – Wei Shujun / Çin, 15 dakika
  • All These Creatures – Charles William / Avustralya, 13 dakika

Cinefondation

Bu bölüm için ise tüm dünyadaki film okullarından gelen 2426 başvurudan 3’ü animasyon olmak üzere 17 film seçilmiş. Bu bölümün ödülü ise 17 Mayıs’ta sahibini bulacak. Finale kalan filmler:

  • Dolfin Megumi (Rubber Dolphin) – Ori Aharon / İsrail, 28 dakika
  • End of Season – Zhannet Alshanova / İngiltere, 23 dakika
  • Sailor’s Delight – Louise Aubertin, Eloise Girard, Marine Meneyrol, Jonas Ritter, Loucas Rongeart, Amandine Thomoux / Fransa, 6 dakika
  • Inanimate – Lucia Bulgheroni / İngiltere, 8 dakika
  • El Verano Del Leon Electirico (The Summer of the Electric Lion) – Diego Cespedes / Şili, 22 dakika
  • Palm Trees and Power Lines – Jamie Dack / Amerika, 15 dakika
  • Dong Wu Xiong Meng (The Storms in Our Blood) – Di Shen / Çin, 31 dakika
  • Fragment de Drame (A Piece of Tragedy) – Laura Garcia / Fransa, 24 dakika
  • Cinco Minutos Afuera (Five Minutes Outside) – Constanza Gatti / Arjantin, 10 dakika
  • Los Tiempos de Hector (Hector’s Nighfall) – Ariel Gutierrez / Meksika, 29 dakika
  • Dots – Eryk Lenartowicz / Avustralya, 23 dakika
  • Inny (The Other) – Marta Magnuska / Polonya, 5 dakika
  • Albastru si Rosu, in Proportii Egale (Equally Red and Blue) – Georgiana Moldoveanu / Romanya, 21 dakika
  • Cosi in Terra (As It Is on Earth) – Pier Lorenzo Pisano / İtalya, 13 dakika
  • Kalendar (Calendar) – Igor Poplauhin / Rusya, 28 dakika
  • Mesle Bache Adam (Like a Good Kid) – Airan Vazirdaftari / İran, 20 dakika
  • I am My Own Mother – Andrew Zox / Amerika, 23 dakika

●Haber kaynağı için tıklayınız…gazetekarinca.com


●Gazete Peyik haber sayfaları  için tıklayınız…


 

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Pirha Yazarlarımız