Anasayfa Gazete Peyik 4.Sayfa İnsan Ali İsmail’in düşleri bu kez Afrika’da
Ali İsmail’in düşleri bu kez Afrika’da

Ali İsmail’in düşleri bu kez Afrika’da

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Afrika’nın Gambiya bölgesindeki 557 kişinin yaşadığı Sare Jiburu köyünde su kuyusu açıyor.

 Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) 3 yıldır faaliyet yürütüyor. ALİKEV, Sen De Gel Derneği ile 7 ay boyunca kuraklıkla mücadele etmek zorunda kalan Afrika’nın Gambiya bölgesindeki Sare Jiburu köylüleri için su kuyusu yaptıracak.

Sen de Gel Derneği kurucularından İbrahim Betil, Ali İsmail Korkmaz Su Kuyusu projesi için neden Afrika’daki Sare Jiburu köyünü neden seçtiklerini “Sare Jiburu köyü, Gambiya’nın en uzak ve en ihmal edilmiş bölgesi olan Upper River Region’da Gambisara diye adlandırılan bir noktada yer alıyor. Köyde 557 kişi yaşıyor ve oradaki çocukların önemli kısmı daha 5 yaşına bile varamadan susuzluk nedeniyle hayatını kaybediyor” şeklinde anlattı.

Ali İsmail’in annesi Emel Korkmaz ise proje ile ilgili olarak “Oğlumun hayallerinde her zaman muhtaç olana yardım etmek ve eşitsizliği ortadan kaldırmak vardı. İşte bu yüzden Ali İsmail’imin adını yaşatacağımız su kuyusunun, Afrika’da yaşam savaşı verenlere bir nebze de olsa derman olmasını istedik” dedi.

12 ARALIK’TA AÇILIYOR

Haziran ayında çalışmalarına başlanan “Ali İsmail Korkmaz Su Kuyusu” bu yılın ağustos ayında tamamlandı. Su kuyusunun açılışı, 12 Aralık tarihinde Sen De Gel Derneği kurucularından İbrahim Betil, Ali İsmail’in annesi Emel Korkmaz ve babası Şahap Korkmaz’ın katılımıyla gerçekleşecek.


●Haber kaynağı için tıklayınız…artigercek.com


●Gazete Peyik haber sayfaları  için tıklayınız…


Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Pirha Yazarlarımız